fbpx

Kolagen – działa czy nie?

kolagen do picia

kolagen do piciaZastanawiacie się, czy suplementacja kolagenu w ogóle działa? Z mojego doświadczenia wynika, że tak. Na tzw. zdrowy rozum też  tak mi wychodzi, bo skoro mięso i galaretki w dużej części bazujące na kolagenie są dla nas odżywcze, to czemu jelita miałyby nie wchłaniać kolagenowych suplementów? Oczywiście preparat musi być wysokiej jakości, by w ogóle był aktywny.

Trend suplementacji kolagenu rośnie w siłę, naukowcy przewidują, że w ciągu kilku lat stanie się podstawą spowalniania procesów starzenia.

Do czego potrzebujemy kolagenu?

Jest to podstawowe białko budulcowe naszego organizmu. Występuje niemal we wszystkich tkankach. Oczywiście w pierwszej kolejności myślimy o skórze i zmarszczkach, które się pojawiają, gdy kolagenu ubywa, co jest naturalnym procesem związanym ze starzeniem się.  U kobiet przyspiesza on bardzo po menopauzie.

Wyobraź sobie, że podobny proces zachodzi także w ważnych narządach wewnętrznych, naczyniach krwionośnych, kościach i stawach. Skóra jest na szarym końcu jeśli chodzi o dostawy “świeżego kolagenu”.

Kolagen dostarczony wraz z pożywieniem i suplementami wchłania się w jelitach w postaci aminokwasów, z których organizm buduje własne włókna kolagenowe. Gdy we krwi jest ich dostatecznie dużo, komórki wytwarzające go nie “konkurują ze sobą” o składniki odżywcze, więc pracują znacznie wydajniej. Mechanizm jest więc  prosty.

Jakie korzyści zauważyłam biorąc kolagen Dr Ohhira?

Po pierwsze już po kilku dniach lepiej funkcjonują stawy. Są bardziej elastyczne, bez lekkiego usztywnienia gdy wstaję rano. Taki bezbolesny i szybki rozruch, to zaprzeczenie zasady, że gdy nic Cię rano nie boli, znaczy, że nie żyjesz. Właśnie żyjesz pełnią życia!

Kolagen zalecany jest także dla osób aktywnych fizycznie, u sportowców zużywa się on dużo szybciej!

Po trzech tygodniach od zakończenia kuracji, poprawiła się jakość skóry – szczególnie na dłoniach i przedramionach jest mniej sucha (nie znoszę się balsamować i z reguły tego nie robię), bardziej elastyczna. 

Spłycają się także zmarszczki na nadgarstkach i ujędrnia skóra po wewnętrznej stronie ud.

Ze zmian, które wyłapałam, na końcu poprawiła się… szyja. Poprzeczne obręcze się zdecydowanie spłyciły.

Nie zauważyłam zmian na twarzy, bo robię często zabiegi medycyny estetycznej, które dają spektakularne efekty. Kolagen je jednak wspiera, bo najczęściej głównym celem zabiegów jest pobudzenie fibroblastów do produkcji własnego kolagenu. Przy suplementacji mają  znacznie ułatwione zadanie.

Dodatkowym benefitem jest wzmocnienie paznokci i włosów, co znamy z działania galaretek.

Mój entuzjazm podzielają influencerzy, który testowali ten płynny kolagen i wydali mu bardzo dobre opinie.

Co oznacza wysoka jakość kolagenu?

Przede wszystkim jest to kwestia rozmiaru cząsteczek w suplemencie. Badania pokazały, że dobrze wchłaniają się te, których masa cząsteczkowa nie przekracza 1500 daltonów. W kolagenie do picia Dr Ohirra masa cząsteczkowa wynosi 1000 daltonów.

Drugim wyznacznikiem skuteczności jest zawartość trzech typów kolagenu, a nie tylko jednego, jak w większości nawet dobrych suplementów.

Trzecia zaleta to połączenie dużej dawki wysoko skoncentrowanego kolagenu z elastyną i kwasem hialuronowym – także w rzadko spotykanych, wysokich dawkach. To silny kompleks odmładzający skórę.

Czwarty punkt na korzyść morskiego kolagenu Dr Ohhira, to jego całkowicie naturalny skład. Kolagen pochodzi z ryb morskich – karmazynów, elastyna z dorszy. Dodano do niego także naturalną witaminę C, antyoksydanty z owoców, mleczko pszczele i probiotyk – o nim jest kolejny akapit 🙂

Przekonałam Cię do tego kolagenu? Mam niespodziankę – z moim kodem rabatowym kupisz kolagen 30 zł taniej! – szczegóły pod koniec artykułu.

Kolagen z probiotykiem

W składzie kolagenu Dr Ohhira jest probiotyk OMX. To 12 wyselekcjonowanych szczepów bakterii kwasu mlekowego. Preparat uzyskuje się w wyniku naturalnej, aż pięcioletniej fermentacji japońskich sezonowych owoców, grzybów i wodorostów. To ten ekstrakt nadaje napojowi pyszny, kwaskowo-jagodowy smak. Ani troszkę nie czuć ryby! Bez żadnej chemii, zaprawiania owocowymi aromatami itp. Czysta natura!

Dlaczego probiotyk jest tak ważny?

Reguluje on nie tylko funkcjonowanie układu pokarmowego, ale także skóry. Bakterie zamieszkujące jelita “komunikują się” z tymi mieszkającymi na skórze i razem toczą boje z wrogami zewnętrznymi. Ich sprawne funkcjonowanie wpływa na odporność całego organizmu, ale również zmniejsza wrażliwość skóry i jej skłonność np. do alergii. Wielu dermatologów leczy probiotykami swoich pacjentów, bo nie da się mieć pięknej skóry bez zdrowych jelit. Produktom Dr Ohhira – probiotycznemu kolagenowi i probiotykowi OMX – wystawiają bardzo dobre opnie.

Kuracja kolagenem Dr Ohhira

W pudełku jest 10 ampułek. Pierwsze 5 przyjmuje się dzień po dniu. Kolejne pięć co trzeci dzień. Po następne opakowanie sięga się dopiero po 3 miesiącach. To wystarcza, o czym sama się przekonałam na własnej skórze.

Zniżka na zakupy w naszym sklepie  – z kodem rabatowym JUSTYNA30 kupisz kolagen ze zniżką 30 zł, a probiotyk OMX ze zniżką 10 zł na kod JUSTYNA10 .

Kupując z moim kodem oszczędzasz i dokładasz swoją “cegiełkę” do rozwoju bloga 🙂

Dodaj komentarz