fbpx

Perły Dermatologii Estetycznej 2020

Niedawno odbyło się rozdanie nagród Perła Dermatologii Estetycznej 2020. To już 16 edycja tego prestiżowego konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

W 19 kategoriach nominowanych było aż 52 produktów/zabiegów/urządzeń. Głosy oddała rekordowa liczba lekarzy – ponad 20 tysięcy.

Wydarzenie poprzedziła konferencja poświęcona prawnym aspektom medycyny estetycznej i proponowanym regulacjom w tej dziedzinie, co w dobie rozkwitu nielegalnego rynku podróbek oraz wykonywania zabiegów przez osoby nieuprawnione, staje się palącym zadaniem.

Pamiętajcie, że zabiegi z zakresu medycyny estetycznej zawsze powinien wykonywać lekarz! Granica między medycyną a kosmetologią nie jest płynna. Jej przekraczanie decyduje o konsekwencjach dla pacjenta. Powikłania zabiegowe będą zdarzać się zawsze, ale tylko lekarz ma możliwości – wiedzę i środki, by sobie z nimi poradzić. Gdy decydujesz się na zabieg u kosmetologa, siłą rzeczy nie jesteś pacjentem, a klientem. Obowiązują inne zasady, nie ma tez możliwości dochodzenia roszczeń i pokrycia kosztów leczenia z ubezpieczenia lekarskiego, bo działalność kosmetologów nie jest nim objęta. To dla ciebie niebezpieczna sytuacja!

Poniżej przedstawiam kilku z Wielkich Wygranych.

Specjalne podziękowania dla marki Revitalash – zwycięzcy w kategorii Pielęgnacja włosów – za zaproszenie na imprezę. 

 

Dodaj komentarz