fbpx

Nalewka żeń-szeń poleski, Skarby Polesia

nalewka Skarby Polesia

Z oferty marki Skarby Polesia wybrałam do testów dwa produkty – ziołową nalewkę typu DIY oraz olej z orzechów włoskich (o nim później).

nalewka Skarby PolesiaBardzo intrygowała mnie prozdrowotna nalewka z kłącza pięciornika kurze ziele, bo kwiatek jest dość popularny, a nie miałam pojęcia, że tak “zdrowy”. Nazywany jest wręcz poleskim żeń-szeniem. Tę cenną roślinkę widzicie na obrazku, to ozdobne krzaczki, z których często zrobione są obramowania klombów lub niskie żywopłoty. Kwiatki maja różne kolory, najczęściej żółte, pomarańczowe, różowe.

W przesyłce znalazłam buteleczkę z suszem kłączy pięciornika. Robiąc wszystko zgodnie z przepisem, wlałam do niej 200 ml wódki i odstawiłam na kilka tygodni. Nalewka w tym czasie nabrała pięknego wiśniowego koloru oraz ziołowego, nieco cierpkiego smaku i aromatu. Pełna satysfakcja!

Nalewkę z żeń-szenia poleskiego można stosować leczniczo przy infekcjach oraz problemach z układem pokarmowym lub profilaktycznie.

Sama dość często stosuję takie staropolskie metody leczenia jako wspomaganie medycznych specyfików. I to działa! Szczególnie w przypadku lekkich zatruć pokarmowych i drapania w gardle.

Info producenta:

nalewka skarby polesiaŻeń-szeń Poleski sporządzany z
pięciornika kurze ziele to tradycyjna nalewka lecznicza przygotowywana
na Polesiu od wielu pokoleń. Oferowany produkt nie zawiera alkoholu,
który należy dodać we własnym zakresie.

Kłącza
pięciornika kurze ziele zostały zebrane ręcznie w ich naturalnym
środowisku na Polesiu w okresie jesieni – po odrzuceniu przez roślinę
części łodygi.

Kłącze pięciornika
kurze ziele działa przeciwzapalne, przeciwbiegunkowo i
bakteriostatycznie. Pomaga przy niestrawności, zatruciach pokarmowych,
biegunkach, wstrzymuje wzrost i namnażanie się drobnoustrojów w
organizmie. Przyjmuje się po 20 ml 2 razy dziennie ;ub profilaktycznie 20 ml raz dziennie. Można płukać nalewką gardło lub pędzlować migdałki i dziąsła.

Cena 19,99 zł. Dostępna w sklepie online Indiacosmetics.pl.

 

 

Dodaj komentarz