fbpx

Analizator Vieva Vital

biorezonans

Medycyna niekonwencjonalna często wykorzystuje metodę rezonansu magnetycznego do diagnostyki problemów zdrowtnych.
Sama metoda jest bezpieczna, nie ma skutków ubocznych. Można więc podejść do niej ze stoickim spokojem – może pomoże, a na pewno nie zaszkodzi. To argument dla sceptyków. Entuzjastów nie trzeba namawiać.

biorezonans

Podczas badania pacjent trzyma w dłoniach elektrodę przez którą przepuszczany jest prąd o niskim natężeniu. Urządzenie wychwytuje fale elektromagnetyczne, drgania emitowane przez każdą komórkę organizmu. Porównując je z danymi o modelowych częstotliwościach, określa czy w wszystko jest w normie, czy występuje namiar, niedobór, dysfunkcja danego narządu. Urządzenie medyczne Vieva Vital jest ultraczułe na każdą zmianę w równowadze komórkowej. Sygnalizuje najdrobniejsze odstępstwa od normy, pozwala na wczesnym etapie wykryć np. problemy z tarczycą, hormonami, a także z osteoporozą, a nawet stany przednowotworowe. Pokazuje niedobór witamin, nieprawidłowości we wchłanianiu składników odżywczych.

Dla mnie to dobry wstęp do ewentualnej dalszej diagnostyki. Może odkryć problem w zarodku, gdy leczenie rokuje najlepiej lub wskazać nam, jak zmodyfikować nawyki i dietę, by choćby małe odstępstwo od normy nie generowało poważniejszych konsekwencji. Traktuję to jako postępowanie równoległe, uzupełniające do konwencjonalnej medycyny, a nie ją zastępujące. To dla mnie dobry punkt wyjścia, wskazówka, jak o siebie zadbać.

Rezonans biologiczny za pomocą analizatora Vieva Vital ma na celu wychwycenie i ewentualne zmierzenie generowanych przez ciało zakresów częstotliwości błędnych funkcji organizmu. Standardowe częstotliwości parametrów są generowane na podstawie płci, budowy ciała i wieku, emitowane i wyszukane przez czujnik. System mierzy i analizuje w odpowiedzi na udokumentowane naukowo wartości norm.

Badanie trwa 3 minuty, a wynik ma postać wykresu uwzględniającego wyznaczone parametry. W Holispace w systemie Vieva  Vital (aparat wysokiej klasy, niemieckiej produkcji) możemy wykonać dwa pakiety badań:

 1.  Badanie Medycyny estetycznej, czyli oznaczenie 90 parametrów istotnych dla urody. Cena 100 zł
 2. Analizę stanu zdrowia uwzględniającą 120 parametrów zdrowotnych. Cena 100-330 zł

Analizy dostarczają między innymi informacji na temat osobistego metabolizmu, zanieczyszczeń i wymagań dotyczących mikroelementów. Zapewnia natychmiastowy przegląd wielu problemów związanych z zdrowiem i wrażliwością, stresem fizycznym, a także sprawnością ruchową. Umożliwia to wyznaczenie skutecznych zaleceń dotyczące zdrowia i środków zapobiegawczych. Dzięki kolejnym pomiarom zmiany mogą wyraźnie dokumentowane w toku terapii.

Przeciwwskazaniami do  zastosowania biorezonansu są ciąża, choroby nowotworowe i wszczepiony rozrusznik serca.

W badaniu, które miałam wykonane (pakiet medycyna estetyczna) określa się przykładowo (poniżej zdjęcie wyniku poziomu witamin i mikroelemntów, wychylenie w lewo oznacza niedobór, w prawo nadmiar, kolor żółty, zielony – niewielkie odstępstwo, czerwony – alarm):

biorezonans - witaminy, i mikroelemnty

 • poziom kolagenu w skórze, włosach, układzie ruchu,
 • prawidłowość tworzenia i funkcjonowania skóry
 • poziom aminokwasów i koenzymów
 • stan detoksykacji organizmu, w tym poziom toksyn, pestycydów, metali ciężkich
 • funkcjonowanie układu limfatycznego
 • poziom witamin i mikroelementów
 • równowaga kwasowo – zasadowa
 • stan układu pokarmowego i wydalniczego
 • stan układu hormonalnego

Prawa fizyki

Nie jestem w tej dziedzinie ekspertem. Sama metoda opiera się na prawach fizyki kwantowej. Z natury jestem jednak nieufna wobec medycyny niekonwencjonalnej, co nie znaczy, że całkowicie neguje jej metody. Akupunkturą wyleczyłam się z migren – od 13 lat z okładem jestem głęboko wdzięczna lekarzowi za ulgę i darowanie mi niemal nowego życia bez zmory totalnych migren i wiecznego leku, że ten paraliżujący ból właśnie nadchodzi.

Analizie na zasadzie rezonansu magnetycznego komórek poddałam się drugi raz w życiu. Za każdym razem potwierdziły dolegliwości, które mnie trapią oraz moje mocne strony. Oczywiście nie obyło się bez elementów zaskoczenia, na co powinnam zwrócić uwagę, ale całość wydawała mi się na tyle spójna, by wziąć wyniki pod uwagę w ustalaniu suplementacji dietetycznej.

Dość dokładnie było widać, jakiego typu suplementy łykam, a jakie dobre nawyki żywieniowe ignoruję…
 

Bardzo interesował mnie też poziom kolagenu w różnych narządach, ponieważ kilka lat temu zrobiłam badanie genetyczne (Skin DNA), w którym wyszło, że mam za dużo enzymu tnącego kolagen i odtąd suplementacja kolagenowa stała się moja obsesją. Biorezonans Vieva potwierdził, że ewidentnie daje ona dobre efekty i moja profilaktyka utraty kolagenu działa (wykres poniżej).

biorezonans kolagenJestem na TAK

Czy warto zainwestować w badanie? Według mnie tak, by wychwycić potencjalne zagrożenia. Metoda daje bardzo szczegółowy obraz stanu organizmu. Według mnie jest dobrym tropem do ukierunkowania konwencjonalnych badań lekarskich i laboratoryjnych. To taki wstęp i okresowy przegląd organizmu. Gdyby próbować przebadać się “na wszystko” konwencjonalnie, badania kosztowałaby ok. 20 tys zł. A tu samo badanie to jedynie 100 zł. Cena rośnie do 330 zł, jeśli decydujemy się na konsultacje wyniku, co jednak warto zrobić, bo interpretacja wyników, ich powiązania dają dopiero właściwy obraz stanu zdrowia. Np wysoki poziom witaminy D jest teoretycznie korzystny, ale przy zaburzeniach wchłaniania magnezu i wapnia, powoduje np. twardnienie naczyń krwionośnych i może się przyczyniać do miażdżycy.

Pani Weronika Ławniczak, specjalistka od metody Vieva Vital i właścicielka Hoilispace absolutnie nie ma w sobie „nawiedzenia” a wręcz przeciwnie – zdrowy rozsądek i rzetelną wiedzę. Podpowie, z czym można sobie poradzić sposobami alternatywnymi – suplementami, ziołami, zmianami trybu życia i diety, a z czym koniecznie trzeba udać się do lekarza, by diagnozę potwierdzić lub wykluczyć.
To metoda dobra, gdy czujemy, że coś jest nie tak, a nie bardzo wiemy co. Biorezonans może ukierunkować nasze poszukiwania błędu w systemie, czyli powiedzieć, co nie działa jak należy w naszym organizmie. To dla mnie także pierwszy krok w kompleksowym dbaniu o siebie, profilaktyce anti-aging, by jak najdłużej zachować pełnię zdrowia i aktywności. Uroda jest tu tylko wisienką na torcie 😉

Jak przebiega badanie biorezonansem

Jest to procedura bardzo szybka i nieinwazyjna. Pacjent trzyma w dłoni metalową elektrodę, przez która płynie prąd. Chwilami odczuwa się jedynie bardzo delikatne mrowienie ręki. Trwa to 3 minuty i gotowe. Dostajemy wydruk wszystkich mierzonych podczas seansu parametrów. Potem specjalistka konsultuje nasze dane i wskazuje kolejne kroki terapii lub ustala listę zabiegów estetycznych i kosmetycznych, które warto zrobić.

Dodaj komentarz