fbpx

Mnemosline® – okulary leczące światłem LED

leczenie depresji

Okulary mnemoslineCzy wiesz, że światło może poprawić pamięć, koncentrację, leczyć depresję, a nawet wspomagać terapię chorób neurodegradacyjnych np. Alzheimera i Parkinsona? To terapia dla każdego – młodych osób i seniorów.

 

Badania naukowe potwierdzają skuteczność metody Mnemosline® w rehabilitacji i ochronie pamięci, łagodzeniu depresji, stresu oraz bezsenności. Terapia światłem powoduje szybką poprawę nastroju i odzyskiwanie życiowej energii.

Domowa terapia światłem LED

Okulary Mnemosline dają dostęp do terapii światłem na co dzień, w domowym zaciszu. To elektroniczny mikrokomputer działający pulsacyjnym światłem leczniczych diod LED na linii oko – mózg. Światło LED stymuluje do odbudowy komórki nerwowe mózgu i pozwala im się sprawniej komunikować (sieć neuronów i połączenia synaptyczne). Jest to istotne dla wytwarzania białka BDNF niezbędnego do wzrostu i różnicowania neuronów i połączeń pomiędzy nimi. Powoduje także wzrost poziomu melatoniny regulującej cykl dobowy i uznawanej za jeden z hormonów młodości.

Profilaktyka i hamowanie chorób neurodegradacyjnych

okulary mnemoslineUrządzenie zostało zaprojektowane głównie z myślą o problemach z utratą pamięci u seniorów cierpiących na chorobę Alzheimera. Metoda jest owocem 50 lat pracy zespołu wybitnego włoskiego profesora neurologii Francesco Ferro Milone w Instytucie Alzheimera w Vincenzy. Wyniki badań zostały opublikowane w ponad 100 publikacjach naukowych. Profesor Milone prócz pracy badawczej, którą prowadzi nadal nad kolejnym patentem, przez lata zajmował się także leczeniem klinicznym pacjentów z chorobami neurodegeneracyjnymi na uniwersytetach w Turynie oraz Sienie.
Z pracami nad falami mózgowymi stymulowanymi światłem naukowcy wiążą duże nadzieje na wyhamowanie postępu chorób dotykających tkankę mózgową. Badania prowadzone na myszach poddawanych podobnej terapii prowadziły do zmniejszenia gromadzących się złogów beta-amyloidu oraz białka tau – protein związanych z rozwojem choroby Alzheimera. Wprawdzie nie można w pełni odnieść mysiego modelu do ludzkiego organizmu, jednak niosą one ze sobą obietnicę na skuteczne leczenie – powstrzymanie procesu gromadzenia się w mózgu groźnych białek niszczących jego tkanki.

Mózg w stanie alfa – sposób na stany depresyjne i poprawę pamięci

mnemoslineMnemosline® jest opatentowanym urządzeniem, które generując impulsy ledowe, wprowadza mózg w stan alfa kojarzony z odczuciem głębokiego relaksu i wypoczynku. Stan alfa ułatwia koncentrację i dodaje nam energii, a także poprawia nastrój. Nasz mózg potrafi osiągnąć go sam, jest to więc stan naturalny, mamy zdolność do samoistnego wytwarzania takich fal. Czasem jednak okoliczności, trudne wydarzenia życiowe nie sprzyjają temu i wtedy zaliczamy psychiczne „zjazdy”.
Stymulacja światłem to metoda do rehabilitacji synaptycznej plastyczności mózgu ale również walki z jesienno-zimową chandrą i odczuwalnymi skutkami braku słońca, a także permanentnym stresem i bezsennością. Z terapii może korzystać 99% populacji przy fabrycznych ustawieniach okularów. Przeciwwskazaniem jest jedynie epilepsja oraz nowotwór mózgu powodujący napady padaczkowe.

Jak stosować kurację Mnemosline®?

Już pierwszy 10 minutowy zabieg może przynieść poprawę nastroju. Kolejne seanse stosowane regularnie wpływają na rehabilitację pamięci.
Kuracja przez 2-3 miesiące po 10 minut dziennie przynosi poprawę jakości snu oraz ukojenie stresu. Poprawia samopoczucie i nastrój. Jest szczególnie zalecana w okresie zimowym, gdy dopada nas tzw. jesienno-zimowa chandra i odczuwamy spadek formy związany z brakiem słońca.
Kuracja 3-6 miesięcy po 20 minut dziennie powoduję poprawę pamięci i innych funkcji poznawczych. Ten model zaleca się szczególnie przy nauce języków obcych, w leczeniu depresji i amnezji.
Kuracja powyżej roku przez 20-30 minut dziennie usprawnia funkcje poznawcze mózgu, zatrzymuje uwstecznianie pamięci i stopniowo ją poprawia.
Według kilkudziesięcioletnich badań terapia nie ma skutków ubocznych i może być stosowana bez przerw.
Terapia światłem LED daje także pozytywne rezultaty w leczeniu uzależnień. W Polsce terapia dostępna jest od roku.

Mój test Mnemosline®

okulary mnemoslineOkulary dostałam do przetestowania późną jesienią, a więc gdy dni są krótkie i najczęściej ponure. Czas pandemii także dał mi się mocno we znaki generując duży spadek formy. Uciekałam przed tym w sen. Codzienna sjesta może i jest zdrowym nawykiem, mi jednak zakłóca aktywność zawodową i obniża „wydajność”.
Szybki efekt, dosłownie od pierwszego zastosowania, to właśnie likwidacja tej popołudniowej senności. Działa jak czarodziejska różdżka – 10 minut i już się nie pokładam, tylko działam, jak po Red Bullu, a w moim przypadku częściej Mind Masterze czyli aloesie z aminokwasami 😉
Jeśli muszę się skupić także zakładam turkusowe migające okulary i siadam do tekstów pełna pomysłów i energii.

Jakie odczucia daje seans?

Zabawne – na zamknięte oczy działają kolorowe impulsy o różnej częstotliwości i natężeniu. Światła są przeważnie niebieskawe, zielonkawe, żółte, czerwone. Czuję się jak we wnętrzu kalejdoskopu, pod powierzchnią lazurowej wody ze słonecznymi refleksami (jak snorkeling w Egipcie), lub jak w stanie rozleniwienia podczas wygrzewania się w słońcu. Krótkie czerwone, mocne refleksy dają odczucie odbijania się od powiek – te najmniej lubię. U mnie ten typ stanu alfa, to raczej dodatkowa energia niż ukojenie, zdecydowane podniesienie nastroju i ożywienie plus łatwość skupienia się, a także szybkiego kojarzenia. W nocy łatwiej zasypiam. Trudno mi jeszcze mówić o poprawie pamięci, bo raczej nie mam z nią problemów i staram się regularnie ćwiczyć mózg, dając mu różne zagadki i zagadnienia do rozwiązania 😉
Myślę, że to jest doskonała prewencja chorób neurodegeneracyjnych oraz uzyskanie codziennej równowagi i zwiększenie kreatywności jaką daje świetlna medytacja z Mnemosline®.

Jeśli chcesz kupić okulary Mnemosline® dla siebie i/lub bliskich, którzy potrzebują wsparcia w stresie, depresji, utracie pamięci, skorzystaj z mojego rabatu
Kod : justineintime na www.mnemosline.pl

Dodaj komentarz